Řešíte, co dýcháte? Kvalita ovzduší má zásadní vliv na naše zdraví.

ionic_care_kvalita_ovzdusi.jpg
Čistý vzduch je důležitý faktor, který výrazně ovlivňuje zdraví člověka od dětství až po stáří, a to hlavně v oblasti dýchací soustavy. Za den se nadechneme až 20 000×, což odpovídá cca 15 kg vzduchu. Žádného jídla, pití nebo vitamínů nepřijmeme denně více. Pořád si myslíte, že na kvalitě vzduchu nezáleží?

Všichni rádi řešíme kvalitu potravin, hledáme jejich původ, snažíme se o lokálnost a sháníme oblečení z kvalitních materiálů. Většinou ale vůbec nepřemýšlíme o potřebě vyrazit do přírody a dýchat čistý vzduch. Žijeme uzavření doma nebo v práci, kde se hromadí zdraví škodlivé látky (z umělých materiálů, čistících prostředků, klimatizací, elektronických zařízení, plísní, roztočů, prachu), které na nás působí každý den. Ani znečištěné ovzduší průmyslových měst tomu moc nepomáhá. Důležité je uvědomit si, že dlouhodobé vystavení znečištěnému ovzduší má na svědomí rozvoj alergií, astmatu a může vést až k trvalému poškození dýchacích cest. 

Pomoci si přitom můžeme i malými změnami v našem životním stylu. Nezapomínejme tedy chodit častěji do přírody a zhluboka dýchat zdravý vzduch. Vhodné jsou procházky lesem, kolem tekoucí vody, vodopádů a po horách. Zároveň si můžeme vylepšit domácí ovzduší pomocí čističky vzduchu (ideálně s ionizátorem), která se postará o zdravé domácí prostředí.

Fungování čističky vzduchu, zachycuje škodlivé látky ze vzduchu, vzdch pročistí a vrátí do místnosti vzduch obohacený o vzdušné vitamíny.

Čištěním vzduchu zbavíme naše domovy polétavého prachu, virů, bakterií, roztočů i cigaretového kouře a zároveň pomůžeme alergikům v období pylové sezóny. Ionizace pomocí záporných iontů neboli vzdušných vitamínů ozdraví vzduch tak, že se vám v interiéru bude dýchat tak dobře jako v lese nebo na horách. Podrobnější informace k procesu ionizace najdete v tomto článku.