Ve zdravém domě žádný puch aneb odstranění pachů pomocí čističky vzduchu

ionic_care_cisticka_drevene_barvy.jpg
Ionic-CARE si poradí nejen s polétavými nečistotami, ale dokáže eliminovat i pachy.

Čich mnohdy vnímáme jako jeden ze smyslů, který není v našem životě tak důležitý. Opak je ale pravdou, což potvrdí ti, kteří ho třeba na chvíli ztratili. Pachy a vůně hrají v našem životě podstatnou a nezastupitelnou roli. Čich má například za úkol nás varovat před nebezpečím –  před blížícím se požárem nebo zkaženými potravinami. Místa, kde to páchne, se snažíme co nejrychleji opustit.

V našich domácnostech také často bojujeme s různými zápachy a odéry. Kdo má doma nějaké to „voňavé“ zvířátko, dokáže si představit, o čem je řeč. Důležité je vždy odstranit příčinu zápachu. Abychom žili ve zdravém a čistém prostředí, musíme pravidelně uklízet, vynášet koš, čistit odpady, zvířecí terária a hlavně pravidelně větrat, a to v každém ročním období. Větrání je často podceňované, přitom dost zásadní. Pravidelným větráním odvádíme zevnitř přebytečnou vlhkost, která je jinak živnou půdou pro plísně, a roztoče a přivádíme dovnitř vzduch čerstvý a okysličený.

Někdo používá osvěžovače vzduchu, které však zápach pouze překryjí, ale neodstraní příčinu. U těchto osvěžovačů je třeba si dát pozor na jejich složení, některé mohou vyvolat bolesti hlavy a dýchací obtíže. Lepší je tedy používat přírodní osvěžovače vzduchu  – éterické oleje či vonné tyčinky. 

Pomoci nám může také čistička vzduchu s ionizátorem, která si poradí jak s polétavými nečistotami, tak se zápachem a celkově ozdraví naše domácí prostředí.

Čistička vzduchu jako pachožrout?

U čističek vzduchu se běžně udává, že dokážou zachytit pachy. Nikdo z výrobců však zatím nepředložil důkaz o míře účinnosti přístrojů. My jsme se k tomu postavili čelem a nechali jako první otestovat naši čističku vzduchu Ionic-CARE v Akreditované zkušební laboratoři EMPLA AG.  

A jak dopadly výsledky?

Během čtyř hodin se čističce podařilo snížit v místnosti o objemu 97 m³ pachové látky vygenerované čpavkovou vodou o 79 %! Nutno poznamenat, že čpavková voda je velmi silným protivníkem, který se nevzdává jen tak bez boje.

A jak takové testování probíhá:

1. Nejprve se testovaný prostor zamoří pachy a provede se první odběr vzorků.

2. Po zapnutí čističky se odebírají vzorky v intervalu několika hodin pomocí odběrového válce (na fotce) a potom šup s tím do laboratoře.

3. Stanovení koncentrace pachových látek se provádí přístrojem, který nazýváme olfaktometr. Ten vzorek nasaje a v plynných proudových čerpadlech ho důkladně promíchá s neutrálním vzduchem bez zápachu. Takto upravený vzorek se podává členům odborné komise. Hodnota prahové koncentrace je ta, kterou určí 50 % členů komise s prověřeným čichem. Ta testuje všechny vzorky několikrát.

Toto je v současnosti jediný prověřený způsob, jak změřit koncentraci pachů a ověřit, zda jsou přístroje opravdu spolehlivé i v oblasti zachytávání pachů.

Můžeme tedy s klidem konstatovat, že čistička vzduchu Ionic-CARE je účinným pomocníkem v boji se zápachem.

Pokud nejste fanoušky laboratorních měření a sázíte raději na zkušenosti uživatelů, máme pro vás několik hodnocení od našich zákazníků, kterým už čistička vzduchu doma pomáhá.

Alena: Zachytí ty nejjemnější částice a účinně zlikviduje pachy, například po vaření. Koupila jsem druhou, tu první používám asi 5 let a bez problémů.

Karel: Bydlím v oblasti Bohumín – Věřnovice – Ostrava s vysokým výskytem špatného ovzduší. Přístroj perfektně čistí vzduch v bytě a ještě odstraňuje různé pachy.

Jaroslav: Bydlím ve městě a kouřím dýmku. Chtěl jsem, aby v bytě nebyl stále cítit kouř z tabáku. Po prvním zapnutí byl v jedné hodině velký rozdíl v kvalitě vzduchu. Zápach po spáleném tabáku zmizel. Účinně odstraňuje i kuchyňské výpary. Ze své zatím krátké zkušenosti s přístrojem mohu doporučit zejména kuřákům, opravdu funguje.


Zdroj: Heureka.cz