Příběh šeptaný čističkou

Zajímá vás, jaký příběh stojí za značkou Ionic-CARE? Prozradíme vám, jak to celé začalo.

O vzniku značky Ionic-CARE

Jsme na trhu již od roku 2006. Po celou tu dobu se snažíme pro zákazníky vyvinout unikátní přístroj, ze kterého budou nadšeni. Jsme výrobci čističek vzduchu Ionic-CARE, zajímáme se o zdravé dýchání a čisté vnitřní prostředí. Našim produktům věříme, sami je používáme a s radostí sledujeme, jak se díky spokojenosti a doporučením šíří nejen v České republice, ale i v dalších státech Evropy. Proč a jak vznikla značka Ionic-CARE se nyní můžete dozvědět přímo z pera pana majitele v našem příběhu. Pohodlně se usaďte, začínáme. 

1971

Jako kluk jsem vyrůstal v čistém podkrkonošském ovzduší.

1982

Když jsem se přestěhoval do Pardubic, moje plíce s predispozicí k astmatu určitě nejásaly. Byly dny, kdy se nad městem vznášel oranžový smog krmený místní chemičkou a vzduch smrděl ropou z rafinérie. Věřte, tehdy se se opravdu nedýchalo dobře. Kdo zná astma, ví, o čem mluvím.

2003

V tomto roce se nám narodila dcerka, trpěla atopickým ekzémem. Z výsledku krevních testů lékaři prorokovali brzké propuknutí silné alergie. Se znalostí toho, jak nepříjemné je alergií trpět, jsme hledali preventivní řešení. 

Ta starost mi ležela v hlavě i při mé první cestě do New Yorku.

Na 58th Avenue tehdy sídlila proslulá prodejna s domácími spotřebiči. Natáčelo se v ní několik hollywoodských filmů, třeba s Tomem Hanksem, Meg Ryanovou nebo Jessicou Parkerovou. Proto jsem tam jako velký filmový fanoušek hned zamířil. V té době jsem vůbec netušil, že existují přístroje čistící vzduch. Kdyby nebylo starostí s alergií, nejspíš bych v obchodě čističky vzduchu přehlédl. Takhle mi ovšem padly do oka.

V Čechách se nabízel jen jeden typ čističky. Měl filtry a byl hlučný, protože k pohonu vzduchu využíval rotující ventilátor. Čistička se dala používat pouze ve dne, na noc se kvůli hluku musela vypnout, nedalo se u ní spát. V oné prodejně na 58th Avenue mě u čističek vzduchu zaujaly slogany „nový pohon elektronovým větrem,“ „tichá jako šepot něžných slůvek,“ „příjemná jako vánek v lese.“ Bylo rozhodnuto. Tohle musím vyzkoušet!

Několik modelů těchto „šeptajících“ čističek jsme proto z New Yorku do firmy dovezli. Kolegové technici přístroje rozebrali, po několik měsíců jsme je testovali, dali je změřit do laboratoře a vybrali ten nejlepší. Tím to všechno začalo. 

2006

Psal se rok 2006, když jsme zákazníkům odeslali první kusy našich čističek. Čistička vzduchu Ionic-CARE se zásadně lišila od doposud prodávaných přístrojů v ČR. Byla zcela tichá, energeticky nenáročná a uživatelsky přívětivá. Ale stále jsme byli na začátku cesty. Cesty, která časem zákazníkům (nejen) v České republice ukáže, že čističky vzduchu patří mezi běžné vybavení domácností a kanceláří.

2015

Čističky vzduchu Ionic-CARE jsou dlouhodobě neprodávanějším přístrojem na čištění vzduchu v České republice. Necháváme za sebou všechny renomované světové značky. Naplno rozbíháme obchod na Slovensku a ročně tam rosteme o více než 100 %. Slováci si tiché, jednoduché a energeticky úsporné čističky vzduchu velmi rychle oblíbili. Stejně jako u nás.

2020

Elektrostatické čističky vzduchu vylepšujeme již po 4 modelové generace. Pracujeme jak na designu, tak na detailech skrytých uvnitř. Zaměřujeme se na spolehlivost jednotlivých součástek, a tím i celku. Spokojenost zákazníků je pro nás na prvním místě. Staráme se o ni každý den.

2021

Jsme v kontaktu s mnoha zákazníky, kterým naše čistička slouží nepřetržitě již 16 let. V jiných domácnostech mají postupně všechny 4 generace přístrojů a v několika rodinách si pořídili 6 a více přístrojů najednou.

Čističky Ionic-CARE si s sebou odvezli zákazníci třeba do indického Dillí, na Havaj, do jižní Afriky či do Austrálie. Jsou to spolehliví domácí společníci. 

Díky neustálé touze po zlepšení jsme v tomto roce získali ocenění Czech Superbrands 2021, které je pro nás odměnou za práci, pro vás ujištěním o kvalitě.

2022

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 byla nezávislým srovnávačem Heureka.cz zvolena 7 let po sobě Produktem roku. Ve více než 6 700 recenzích zveřejněných na srovnávači nalezneme 98 % spokojených zákazníků, kteří mimo kvalitu čističky oceňují dlouhodobě i vstřícné jednání a kvalitu servisu.

My všichni ve firmě HÖGNER se každý den snažíme pracovat v souladu s heslem, které mi jako klukovi vštěpoval děda: „Když už něco děláš, dělej to pořádně.“ Těší nás chvíle, kdy se nám to daří, třeba jako letos, kdy jsme obhájili ocenění Czech Superbrands 2022. Když tedy tvrdím, že čistička vzduchu Ionic-CARE změnila naše životy, není to nadsázka. Slouží mnoha známým, příbuzným i kamarádům. Proto věřím, že může dobře sloužit i vám.